Trawa w rolkach wrocław

Trawa z rolki

Za naszymi oknami zima w pełni, ale już za kilka tygodni rozpocznie się astronomiczna wiosna. Z pierwszymi ciepłymi dniami, rozpoczną się prace w ogrodach. Dla wielu właścicieli ogrodów, jednym z najważniejszych elementów zadbanego ogrodu jest piękny soczysto zielony trawnik. Wiosna jest najlepszym okresem, w którym można przeprowadzić prace związane z założeniem nowego trawnika lub przeprowadzić jego renowację. Polecany Państwu wykonania trawnika z rolki.

W samym Wrocławiu oraz okolicach jest dużo firm, które świadczą usługi w tym zakresie, ale nie wszystkie robią to w sposób profesjonalny. Jako profesjonaliści w tej dziedzinie zapewnimy Państwu dostęp do najlepszej gatunkowo trawy z rolki we Wrocławiu.

Przywieziemy Państwu i ułożymy dwuletni trawnik w rolkach, wyhodowany z najlepszych mieszanek nasion, gotowy do rozłożenia tego samego dnia.

Trawnik z rolki można zakładać praktycznie przez cały rok (oprócz czasu gdy gleba jest zmarznięta) i na rozmaitych powierzchniach. Wymagania glebowe są minimalne, przygotowanie proste, a samo rozłożenie także nieskomplikowane. Trawnik z rolki jest niezwykle wytrzymały w eksploatacji i nadaje się tak do celów zdobniczych, jak i rekreacyjno-sportowych oraz specjalistycznych (umocnienia wałów, tarasów, nasypów, itp.). Odpowiednio pielęgnowany przetrwa wiele długich lat i będzie cieszył oczy właściciela.

Trawa w rolkach

Trawa w rolkach jak zapewne każdy wie daje natychmiastowy efekt w postaci zielonego dywanu.
Cena samej trawy kształtuje się w zależności od zamawianej ilości.
Do ceny trawy należy doliczyć także przygotowanie podłoża – co jest kluczowe – by cieszyć się trawnikiem przez cały rok, w innym przypadku żadna firma nie da Państwu gwarancji, że ta trawa się ukorzeni.
Dodatkowo Wiele firm nie informuje o kosztach transportu. Trawę sprowadza się z północy / północnego – zachodu Polski i nie są to małe koszty.
Dla przykładu sam kurs pełnego auta ciężarowego, który zabiera 1000m2 trawy to koszt około 1000zł netto (+23% VAT).

Trawa w rolkach cena:
– w I gatunku to rząd wielkości od 10-12zł (sam materiał, bez transportu)
– a cena trawy w rolce II gatunku to już 3.5 – 7zł (sam materiał, bez transportu)

Na rynku pojawiają się różne rodzaje trawy w rolce – i tu przestrzegam – by dopytać o jakiej trawie mówimy.
Trawa w II gatunku to wybrakowany produkt posiadający ubytki, chwasty, nierówno przycięte krawędzie, zgniłe części itp.

Przed zakupem należy zasięgnąć informacji od firmy ogrodniczej lub producenta jaka ta trawa jest w rzeczywistości.
Nasza firma sprawdziła większość firm produkujących trawę w rolce i wniosek jest jeden – trawa trawie nierówna – nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się podobna, z czasem widać olbrzymią różnicę.