Szklarnie ogrodowe z poliwęglanu. Dlaczego warto?

Coraz więcej osób decyduje się na uprawianie właśnie warzyw w szklarni. Szklarnia to znakomite rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcieliby wydłużyć efektywnie okres upraw i cieszyć się pysznymi warzywami z własnej uprawy, co do których nie ma wątpliwości, że nie zostały nafaszerowane chemią. Pamiętaj, że nawet nieogrzewana szklarnia umożliwia efektywne wydłużenie okresu uprawy – nawet od połowy lutego do przełomu października i listopada.

Wykorzystanie szklarni pozwoli Ci na cieszenie się pysznymi warzywami około 6-7 tygodni wcześniej niż gdybyś posadził je w ogrodzie. Chyba zatem warto zastanowić się nad zakupem nowoczesnej szklarni ogrodowej w poliwęglanu? Argumentem za tym rozwiązaniem jest również fakt, że hodowane w szklarni rośliny dzięki efektywnej izolacji gleby są o wiele mniej narażone na różnego typu choroby. A do tego samo dawkowanie nawozów jest o wiele prostsze.

Szklarnia ogrodowa to znakomite rozwiązanie, jeśli zamierzasz hodować rośliny ciepłolubne. Chodzi tutaj chociażby o pomidory, paprykę albo ogórki. W szklarni jest cieplej niż w ogrodzie, dzięki temu warzywa lepiej dojrzeją, będą także mieć bardziej wyrazisty smak. Rośliny są także mniej narażone na chorobę, ponieważ nie dokuczają m warunki atmosferyczne. Jeśli zależy Ci na dobrej kondycji pomidorów w szklarni, wystarczy właściwie, że będziesz je nawozić nawozem z pokrzyw i spryskasz wywarem z czosnku, aby rośliny były odporne na szkodniki.

Uwaga! Można zdecydować się na tradycyjne szklane szklarnie ogrodowe. Mają one wiele zalet. Jednak bywa, że szkło się tłucze, niezbędne są sezonowe naprawy, które bywają dość kłopotliwe. Dlatego może warto zastanowić się nad postawieniem ogrodowej szklarni z poliwęglanu. To rozwiązanie, które nie przypadkiem zyskuje na znaczeniu. Nowoczesne szklarnie poliwęglanowe są łatwe w montażu, lekkie, a przy tym bardzo wytrzymałe – mają konstrukcję z aluminium. Szkło zastąpiono w takich szklarniach płytami z poliwęglanu, które są bardziej odporne na uszkodzenie. Sam poliwęglan przepuszcza wystarczająco dużo światła, aby rośliny miały optymalne warunki do wzrostu.