System nawadniania ogrodu

Nasza firma Green and Snow od kilku lat świadczy kompleksowe usługi z zakresu projektowania, zakładania, pielęgnacji oraz nawadniania ogrodów, trawników i innych terenów zielonych dla Klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych.

W naszym klimacie utrzymanie i właściwy wzrost wielu roślin wymaga utrzymania odpowiedniej wilgotności ziemi w okresie wegetacji. Coraz częściej miłośnicy ogrodów kupują i sadzą w swoich ogrodach bardzo cenne gatunki drzew i krzewów, które baz zapewnienia im właściwej gospodarki wodnej narażone są na choroby lub upadek.

Jednym z rozwiązań tego problemu jest instalacja automatycznego systemu nawadniania. Taki system dużo łatwiej jest wykonać w nowozakładanym ogrodzie, gdzie można zastosować właściwie wszystkie możliwości i nowości techniczne jakie dają dzisiaj technologie opracowane przez kilka wiodących firm tj.: TORO, HUNTER, RAIN BIRD i innych.

W ogrodach już istniejących wykonanie systemu nawadniającego jest bardziej skomplikowane. Należy wykonać przepusty pod ścieżkami lub istniejącymi drogami, przygotować podłączenie do ujęcia wody komunalnej lub ze studni głębinowej (jeżeli taka jest dostępna), wykopać rowy, w celu ułożenia rur dostarczających wodę do elektrozaworów i zraszaczy oraz linii kroplujących, a także zamontować sterownik i czujnik deszczu. Wszystkie te prace należy wykonywać z uwzględnieniem istniejącej roślinności, ukształtowania terenu oraz innych czynników.

Automatyczne systemy nawadnianie ogrodów oraz innych terenów zielonych staje się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Systemy nawadniające ogrodów pozwalają na nawadnianie każdego ogrodu bez poświęcania uwagi oraz czasu na tę czynność.

Prawidłowo zaprojektowany i zainstalowany system nawadniający powoduje, że ogród staje się soczyście zielony i bujny nawet w czasie upalnego lata. System nawodnienia ogrodu pozwala też na bardziej efektywne gospodarowanie zasobami wodnymi – oszczędność wody w stosunku do podlewania w tradycyjny sposób dochodzi często do 50%.

W ramach naszych usług oferujemy projektowanie systemów nawadniających, montaż instalacji automatycznego nawadniania, serwis powykonawczy instalacji automatycznego systemu nawadniania oraz serwisy jesienne (usunięcie wody z instalacji nawadniającej) i przeglądy wiosenne (uruchomienie systemu po zimie). Montujemy automatyczne systemy nawadniania w ogrodach przydomowych (nowozakładane i istniejące ogrody), systemy nawadaniania na obiektach sportowych (nawadnianie boisk) oraz instalacje nawadniające w parkach i na innych terenach zieleni. W razie potrzeby dokonujemy również rozbudowy oraz modyfikacji istniejących systemów nawadniania.