Łatwe w uprawie krzewy ogrodowe

Jak zaaranżować piękny ogród? To nic trudnego, ale trzeba wszystko bardzo dobrze przemyśleć. Bardzo istotne jest zwłaszcza dobranie odpowiednich roślin, które będą się razem dobrze komponować. Wiemy, że wielu początkujących ogrodników szuka dekoracyjnych krzewów ogrodowych, których uprawa nie należy do najbardziej skomplikowanych. Mamy dla Was kilka propozycji.

Jednym z najpiękniejszych i przy tym naprawdę łatwych w uprawie krzewów jest forsycja. To bardzo efektowny krzew, który ma intensywnie żółte kwiaty. Co ciekawe, kwiaty forsycji pojawiają się na jej gałązkach jeszcze przed rozwojem liści krzewu. Atutem forsycje jest fakt, że lubi one zarówno słoneczne (preferowane!), jak i półcieniste miejsca. Z drugiej strony krzew bardzo dobrze znosi niskie temperatury. Forsycja jak najbardziej nadaje się do tworzenia dekoracyjnych żywopłotów.

Wielbiciele pięknych, kolorowych kwiatów w ogrodzie mogą jak najbardziej zdecydować się także na hortensje. Te krzewy są tym bardziej godne polecenia, że kolor ich kwiatów zależy m.in. od kwasowości gleby. W praktyce oznacza to, że na glebach zasadowych hortensje mają kwiaty w odcieniach czerwieni, natomiast na glebach kwaśnych można zaobserwować kwiaty niebieskie i fioletowe. Hortensje lubią żyzne gleby próchnicze, dobrze czują się na stanowiskach słonecznych i półcienistych.