Jakie kwiaty sadzi się jesienią?

Jesień zwykle kojarzona jest z pracami porządkowymi w ogrodzie i z przygotowywaniem krzewów i drzew do okresu zimowego. To oczywiście słuszne skojarzenie. Warto jednak pamiętać i o tym, że są również kwiaty, które sadzi się właśnie jesienią. Jeśli zależy Ci na tym, aby wiosną Twój ogród zachwycał bujnymi kwiatami, pamiętaj o tym, by jesienią posadzić rośliny cebulowe. Zresztą nie zapominajmy i o tym, że jest wiele roślin, które najpiękniej wyglądają właśnie jesienią.

Duża dostępność na rynku, a także atrakcyjne ceny powodują, że coraz więcej ogrodników amatorów decyduje się na sadzenie kwiatów także w miesiącach jesiennych. Pamiętajmy jednak o tym, że o kwiaty te należy odpowiednio zadbać, jeśli mają one w dobrym stanie przetrwać nadchodząca zimę i rozpocząć okres wegetacyjny na wiosnę kolejnego roku.

To właśnie jesień jest porą roku, kiedy można posadzić w ogrodzie takie popularne rośliny, jak: chryzantemy, astry jesienne czy też przepiękny wrzos. Wszystkie wymieniowe rośliny nadają się zarówno do rabat ogrodowych, jak i ozdobnych donic przed wejściem do domu. Do końca września zaleca się sadzenie piwonii oraz lilii. W przypadku lilii należy pamiętać o tym, że muszą one zostać posadzone, zanim nadejdą mrozy. Na zimę należy je zabezpieczyć za pomocą torfu lub kory ogrodowej. To jeszcze nie wszystkie rośliny ogrodowe, które sadzi się jesienią. Inne lubiane gatunki to np.: konwalie, przetacznik, barwinek, bodziszek, skalnica, a także bergenia sercowata.

Jak już wspomnieliśmy, jesień jest idealnym czasem do sadzenia wszelakich roślin cebulowych. Chodzi tutaj zwłaszcza o te rośliny, które w ogrodach kwitną już wczesną wiosną. To nie tylko bardzo popularne tulipany, ale także narcyzy, krokusy, szachownice itd. Co jest istotne w tym przypadku? Przede wszystkim należy wybrać odpowiednio duże cebule, których kondycja nie pozostawia nic do życzenia. Dobrze byłoby przed posadzeniem zamoczyć cebule w roztworze dobrego środka grzybobójczego. Cebule należy sadzić na głębokość, która odpowiada wysokości trzech cebul.