Interesujące rośliny ozdobne

To, jak prezentuje się nasz ogród, zależy od wielu czynników. Oczywiście bardzo ważna jest właściwa, systematyczna pielęgnacja roślin. To jednak nie wszystko. Trzeba pamiętać także i o tym, by nawadniać rośliny, a także sadzić poszczególne gatunki w taki sposób, aby mogły cieszyć się sprzyjającymi warunkami. Bardzo istotny jest także wybór odpowiednich gatunków. Warto z pewnością pomyśleć o posadzeniu w ogrodzie roślin ozdobnych.

Jedną z popularniejszych roślin ozdobnych, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem także w naszym kraju jest magnolia, która zwraca uwagę przede wszystkim swoimi pięknymi kwiatami. W przypadku magnolii mamy do czynienia z drzewem, którego wysokość może wynosić do 5 metrów. Drzewo ma charakterystyczne różowe kwiaty w kształcie kielichów oraz ciemnozielone liście. Magnolia będzie pięknym dodatkiem do każdego ogrodu, drzewo wymaga osłoniętego, raczej ciepłego stanowiska. Zalecana jest gleba próchnicza, jeśli drzewo ma mieć optymalne warunki do rozwoju.

Ciekawą rośliną, która doda uroku każdemu ogrodowi, jest dekoracyjny judaszowiec kanadyjski. To roślina, która w okresie kwitnienia zwraca uwagę tym, że jej kwiaty wyrastają wprost z pnia. Judaszowiec zaczyna kwitnąć w maju, jego kwiaty mają kolor głębokiego różu. Jeśli zależy nam na tym, aby roślina dobrze się rozwijała, warto posadzić ją w ciepłym, dobrze osłoniętym od wiatrów miejsc. Judaszowiec kanadyjki może być wysoki nawet na 6 metrów, co w praktyce oznacza, że drzewo to może być naprawdę mocnym akcentem dekoracyjnym w każdym ogrodzie.

Stosunkowo rzadko spotyka się jeszcze w polskich ogrodach jodły koreańskie. A szkoda, bo to roślina, która naprawdę zwraca na siebie uwagę. Jak sama nazwa wskazuje, chodzi tym razem o drzewo iglaste, którego wysokość może wynosić do ok. 5 metrów (po 30 latach). Jodła koreańska charakteryzuje się swoimi krótkimi, białymi po spodniej stronie igłami. To jednak, co najbardziej wyróżnia, tę roślinę, to jej szyszki, które mają zaskakujący fioletowy kolor. Aby hodować jodłę koreańską, należy zapewnić jej dobre warunki – roślina referuje stanowiska słoneczne, wymaga żyznej gleby.