Dziury w trawniku – jak poradzić sobie z tym problemem?

Piękny trawnik to powód do dumy dla wielu właścicieli ogrodu. Oczywiście trawnik wymaga odpowiedniej pielęgnacji, jeśli ma cieszyć nasze oczy. Dość częstym problemem, na który uskarżają się właściciele przydomowych trawników, są charakterystyczne, nieestetyczne dziury w trawniku. Na szczęście problem ten można stosunkowo szybko rozwiązać. W jaki sposób?

Jednym z rozwiązań, które przynoszą dobre efekty, są gotowe dosiewki do trawnika. To mieszanki, z pomocą których można szybko i bardzo efektywnie uzupełnić wszelkie braki w murawie. Jak to możliwe? Typowa nowoczesna dosiewka zawiera nie tylko nasiona trawy, ale także nawóz, a poza tym mulcz kokosowo-torfowy. To produkt, którego składniki są tak dobrane, aby efekt pojawił się naprawdę szybko. Dzięki dodaniu nawozu do dosiewek możemy być pewni, że nasiona wzejdą równomiernie, a trawa w miejscach poprzednich ubytków będzie naprawdę bujna.

Innym godnym polecenia rozwiązaniem są specjalne maty do naprawy trawnika. To sposób dla osób, którym zależy na szybkim efekcie w przypadku, gdy w trawniku nie ma zbyt wielu ubytków. Chodzi o to, że w opakowaniu jest zwykle tylko kilka mat, zatem przy większej ilości ubytków metoda ta byłaby po prostu nieopłacalna. Dlaczego warto zdecydować się na maty do naprawy trawnika? To produkty, do których wykonania wykorzystano nowoczesne technologie. Maty zmienią wodę w biowłóknie, co w praktyce oznacza, że spada ryzyko przesuszenia kiełkujących nasion trawy. Nowoczesne maty zawierają starannie wyselekcjonowane, wartościowe nasiona trawy oraz nawóz, który pozytywnie wpływa na kiełkowanie.

Można zdecydować sie także na specjalne siewniki, które wyposażone są w wielokrotnego użytku urządzenia siejące. To opcja dla osób, którym zależy na wydajnym uzupełnieniu wszelkich ubytków w strukturze trawnika. Z pomocą tego urządzenia można równomiernie siać nasiona trawy, co przełoży się na szybkie i efektywne uzupełnienia wszelkich ubytków. Co więcej, urządzenie można wykorzystać także do nawożenia trawnika w trakcie sezonu. Nic zatem dziwnego, że to rozwiązanie cieszy się tak dużym zainteresowaniem.