GreenAndSnow może Państwu zagwarantować kompleksową obsługę, gdy chodzi o zakładanie trawników. Dotychczas zakładaliśmy zarówno tradycyjne trawniki (wysiewane), jak i coraz bardziej popularne trawniki z rolki. Jeśli są Państwo zainteresowanie uzyskaniem pięknej, gęstej, zielonej murawy praktycznie od ręki, polecamy trawę z rolki. To znakomity sposób na ekspresowe założenie trawnika. Dotychczas mięliśmy okazję założyć wiele trawników z rolki, dlatego też możemy zagwarantować najwyższą jakość usług w tym względzie. Mogą być Państwo pewni, że założony przez nas trawnik z rolki będzie pięknym uzupełnieniem każdego ogrodu.

Za każdym razem, kiedy zakładaliśmy trawnik z rolki, dokładaliśmy starań, aby jego wygląd nie pozostawiał nic do życzenia. Z tego też względu zawsze doradzaliśmy naszym klientom przy wyborze optymalnego do założenia takiego trawnika terminu. Z naszego doświadczenia wynika, że trawnik z rolki najlepiej kłaść w nowym miejscu wiosną albo późnym latem. Dlaczego? W tych okresach ciągle jeszcze jest ciepło, jednak nie ma już upałów, które mogłyby spowodować przysychanie trawy. Mieliśmy oczywiście okazję rozkładać trawnik z rolki także w innych terminach. W chłodniejszych miesiącach trawnik potrzebuje więcej czasu na ukorzenienie się, latem natomiast niezbędne jest naprawdę obfite podlewanie.

Nasz zespół miał dotąd okazję założyć wiele trawników z rolki, co zaowocowało wypracowaniem własnych metod działania. Nieodmiennie zależy nam na tym, żeby cały proces przebiegał szybko i sprawnie. Wiemy oczywiście, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża pod trawnik z rolki. Przygotowując się do kładzenia darni z rolki, zawsze staraliśmy się odpowiednio spulchnić glebę. Zasadniczo podłoże przygotowujemy zawsze w taki sam sposób jak pod trawnik tradycyjny. Aby trawa z rolki mogła szybko się ukorzenić i dobrze się rozwijać, gleba musi być pulchna, powinna też zawierać dużo składników odżywczych. Podłoże zakładanego trawnika dokładnie przekopujemy i wygrabiania. Przed położeniem darni zawsze wygładzamy powierzchnię, dzięki temu trawnik leży po prostu idealnie. Do wyrównania powierzchni używamy tradycyjnego walca ogrodowego. Samo rozłożenie trawy to dość precyzyjna operacja, która wymaga dużej dozy dokładności. Po rozłożeniu darni trzeba ją delikatnie docisnąć do podłoża oraz do pasa darni położonego obok.

Chyba wszyscy wiedzą doskonale, że z rozłożeniem trawy z darni nie powinno się zwlekać. Przy każdym z dotychczas zakładanych trawników rozkładaliśmy darń praktycznie zaraz po dostawie. Dlaczego? Dzięki temu trawa jest w dobrej kondycji i można uniknąć charakterystycznych zażółceń na powierzchni trawnika (które powstają, gdy darń nie zostanie dostatecznie szybko rozłożona w nowym miejscu). Obrzeża trawnika zasypujemy ziemią, następnie dociskamy darń walcem i podlewamy – tym sposobem założyliśmy dotychczas wiele trawników, zarówno w ogrodach prywatnych, jak i w miejscach użytkowanych publicznie. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji na temat zrealizowanych przez naszą firmę projektów. Serdecznie zaceńmy do skontaktowania się z nami.