ie, skoszoną trawę itd.

Dotychczas stosowaliśmy w naszej pracy zarówno nawozy naturalne, jak i organiczne. Wybierając nawozy, zawsze staramy się bazować na możliwie naturalnych składnikach, które są najlepiej przyswajalne dla roślin.

Jeśli chodzi o nawożenie trawników, to nasz zespół rekomenduje trzy- albo czterokrotne nawożenie darni w okresie wegetacyjnym. W ten sposób mamy pewność, że trawa ma dostęp do składników odżywczych, które są niezbędne do jej prawidłowego rozwoju. Zasadniczo do nawożenia trawników można z powodzeniem zastosować uniwersalne nawozy ogrodnicze, my jednak wykorzystujemy także specjalistyczne nawozy, których skład dopasowany jest do specyficznych potrzeb trawnika. Pierwsze nawożenie wykonujemy pod koniec marca lub na początku kwietnia. Podczas tego nawożenia stosujemy zawsze nawozy bogate w azot, potas i fosfor, które zawierają także wapń i magnez. Zwykle nawozimy trawnik po raz kolejny w maju, wtedy wykorzystujemy pełnoskładnikowy nawóz mineralny. Chcielibyśmy podkreślić, że nigdy nie aplikujemy nawozów podczas suszy. Podczas ostatniego nawożenia jesienią wykorzystujemy z reguły wysokiej jakości nawozy wieloskładnikowe, które mają wyższą zawartość potasu i fosforu. Takie nawozy podwyższają odporność trawy na mróz.

Poza standardowymi nawozami mineralnymi wykorzystywaliśmy dotychczas także wysokiej jakości nawozy naturalne. Nasz zespół nawoził ogrody m.in. kompostem. To idealnie rozwiązanie, gdy chodzi o nawożenie rabat i grządek z warzywami. Kompost to jedno z lepszych źródeł próchnicy. Innym nawozem naturalnym, który mieliśmy okazję stosować jest torf. Przydatna może okazać się także przekompostowana kora drzew.

Nawożenie jest niezbędnym elementem pielęgnacji każdego trawnika i każdego ogrodu. Jeżeli zależy Państwu na odpowiednim zatasowaniu wysokiej jakości nawozów, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Póki co mieliśmy już okazję nawozić całkiem różne tereny zielone, dlatego też możemy nie tylko przeprowadzić sam zabieg nawożenia, ale także doradzić co do wyboru odpowiedniego nawozu.

Project Details
  • Date 14 February 2014
  • Client Themeforest
  • Website themeforest.com
  • Awards Best Envato Project